JoomlaTemplates.me by iPage Reviews

Odpust w Naszacowicach i wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej

W dzień wspomnienia św. Urszuli Ledóchowskiej, 29 maja wspólnota kaplicy w Naszacowicach obchodziła swój dzień odpustowy. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie. Wiązało się ono z zakończeniem prac remontowych w górnej części kaplicy, w której teraz będzie miała miejsce Służba Boża. Uroczystość odpustowa, wiązała się również z wprowadzeniem do świątyni relikwii św. Urszuli, które będą wystawione do publicznej modlitwy. Mszy odpustowej przewodził ksiądz prałat doktor Marcin Kokoszka, ekonom diecezji tarnowskiej. W Mszy świętej wzięło udział wielu kapłanów rodaków oraz byłych wikariuszy, siostry zakonne ze zgromadzenia Urszulanek, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, a także wielu parafian. Po zakończonych uroczystościach na placu przy kaplicy odbył się festyn.