„Twoje słowa żyją w nas”

W poniedziałek 17 maja, w wigilię 390 rocznicy urodzin Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Podegrodziu zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Twoje słowa żyją w nas”.

Aby przygotować tę prezentację, uczniowie wczytywali się w pisma św. Stanisława, Patrona szkoły. Wybrali słowa, które najbardziej do nich przemówiły, nauczyli się ich na pamięć, dobrali do nich odpowiednie obrazy i muzykę.

Następnie przedstawiciele „Małego Podegrodzia” wraz z kapelą zaśpiewali trzy pieśni ku czci Św. Stanisława.

Na zakończenie Wioletta Liber, była uczennica Szkoły Podstawowej w Podegrodziu premierowo wykonała „Christe” – pieśń napisaną specjalnie na tę rocznicę przez ks. Rafała Jaworskiego. Solo na skrzypcach zagrała Anna Bodziony, prymistka kapeli „Małego Podegrodzia”.