Kolędnicy Misyjni

Jesucristopa sutimpim to hasło tegorocznego kolędowania misyjnego wzięte z języka keczua, którym posługują się m.in. Indianie peruwiańscy. Oznacza ono dosłownie: „W imię Chrystusa”. Kolędnicy misyjni pomagają w tym roku dzieciom z Tajlandii, Kazachstanu, Kamerunu, Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga i Rwandy. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i wspólne kolędowanie!

Czytaj więcej: Kolędnicy Misyjni

Światełko Betlejemskie

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez ludzi w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat zwiastując narodziny Zbawiciela.W Wigilię Bożego Narodzenia do Podegrodzkiej Świątyni zostało wniesione Światełko Betlejemskie.

Czytaj więcej: Światełko Betlejemskie

Dziękczynienie w Lublinie

W niedzielę (11.12) w Lublinie, w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP odbyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, natomiast homilię wygłosił ks. Paweł Naumowicz, Przełożony Prowincjonalny.

Czytaj więcej: Dziękczynienie w Lublinie

Jubileusze Małżeńskie

W sobotę (10.12) o godz. 11.00 została odprawiona Msza Święta o Boże błogosławieństwo dla Jubilatów 60-leci, 55-lecia i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa z intencji Pani Wójt. Jest to wyraz wdzięczności za ich przykład życia i miłości.

Czytaj więcej: Jubileusze Małżeńskie

Niepokalane Poczęcie NMP

Nie mogła ulec skażeniu grzechem Ta która wydała na świat Zbawiciela. Rzeczywistość Niepokalanego Poczęcia NMP przybliżył nam przez głoszone słowo ks. Stanisław Śliwa, Kapelan Klasztoru Sióstr Klarysek.

Czytaj więcej: Niepokalane Poczęcie NMP

Wizyta bpa Mikołaja w Szkołach

W dniach 5 i 6 grudnia, Święty Biskup Mikołaj odwiedził szkoły znajdujące się na terenie naszej parafii. Uczył, że im więcej dajesz innym bezinteresownie tym większe skarby gromadzisz w Niebie.

Czytaj więcej: Wizyta bpa Mikołaja w Szkołach

Święty Biskup Mikołaj

Już w niedzielę (4.12) przybył do naszej parafii święty Biskup Mikołaj, który jak co roku obdarzył wszystkich ministrantów i lektorów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną, za ich gorliwą posługę, skromnymi upominkami.

Czytaj więcej: Święty Biskup Mikołaj

Nowi ministranci

W pierwszą niedzielę adwentu do grona ministrantów dołączyło 20 chłopców, Przez swoją posługę przy ołtarzu, dbałość o piękno liturgii oraz modlitwę będą chwalić Boga.

Czytaj więcej: Nowi ministranci

Synaj w Nowym Sączu

Kolejne spotkanie młodych wpisujące się w Światowe Dni Młodzieży - Synaj w Nowym Sączu. Zawiązanie wspólnoty, katecheza ks. A. Ważnego, procesja do kościoła NMP Niepokalanej, Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza, zabawa andrzejkowa. (fot. GOŚĆ NIEDZIELNY)

Czytaj więcej: Synaj w Nowym Sączu

Rozgrywki w Rytrze

W sobotni poranek (26 XI) ministranci ze szkoły podstawowej i lektorzy z gimnazjum wzięli udział w rejonowym etapie mistrzostw LSO piłki nożnej halowej, które miały miejsce w Rytrze.

Czytaj więcej: Rozgrywki w Rytrze

Uroczystość Króla Wszechświata

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, podczas Uroczystej Mszy Świętej w tarnowskiej katedrze nowi kandydaci złożyli przyrzeczenie, przez co zostali wcieleni w szeregi pełnoprawnych Członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Czytaj więcej: Uroczystość Króla Wszechświata

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych to spotkanie młodzieży z Dekanatu Stary Sącz i okolic w czasie którego był czas na modlitwę, pogłębienie swojej wiary i na wspólną zabawę.

Czytaj więcej: Bal Wszystkich Świętych

Wspomnienie zmarłych

W pierwszych dniach miesiąca listopada wspominamy wszystkich zmarłych: tych o których wiemy, że osiągnęli świętość i są już w Niebie oraz tych za których jeszcze modlimy się by Dobry Bóg przyjął ich do swojej chwały.

Czytaj więcej: Wspomnienie zmarłych

Dziękczynienie w Ełku

W niedzielę (30.10), w Ełku w Parafii NMP Królowej Apostołów, gdzie Proboszczem jest nasz rodak, ks. Jerzy Owsianka i skąd pochodzą osoby, które doznały cudów za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, w czasie Uroczystej Mszy Św. której przewodniczył Biskup Ełcki Jerzy Mazur, dziękowaliśmy za dar kanonizacji o. Stanisława.

Czytaj więcej: Dziękczynienie w Ełku

Misyjne Nabożeństwo do Ducha Świętego

W sobotę (29.10) w czasie Odnowienia Misji Świętych, modliliśmy się do Ducha Świętego, który oświeca serca i umysły, rozpalając w nich na nowo wiarę.

Czytaj więcej: Misyjne Nabożeństwo do Ducha Świętego

Dzień Miłosierdzia

Piątek (28.10) był w czasie Odnowienia Misji Świętych tzw. "Dniem Miłosierdzia". Przystąpienie do sakramentu pokuty i doznanie Bożego przebaczenia jest początkiem nawrócenia.

Czytaj więcej: Dzień Miłosierdzia

Misyjne spotkanie z dziećmi i młodzieżą

W Renowację Misji Świętych wpisywały się nauki przeznaczone dla różnych stanów, m.in. dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Misyjne spotkanie z dziećmi i młodzieżą

Odnowienie Misji Świętych

W celu pogłębienia i umocnienia wiary w naszych umysłach i sercach, w dniach 27-30 października przezywaliśmy Odnowienie Misji Świętych. Naszej modlitwie przewodził tak jak rok temu O. Witold Kawecki.

Czytaj więcej: Odnowienie Misji Świętych

Konkurs Różańcowy

W miesiącu październiku, szczególnie poświęconym odmawianiu modlitwy różańcowej, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbyła się kolejna edycja konkursu na najpiękniej wykonany własnoręcznie różaniec.

Czytaj więcej: Konkurs Różańcowy

W Rzepiskach o Papczyńskim

XIV Dzień Papieski (16.10) w Rzepiskach, małej miejscowości położonej na polskim Spiszu, był okazją dla młodzieży z Podegrodzia do ukazania postaci swojego Rodaka - o. Papczyńskiego w przygotowanym programie artystycznym.

Czytaj więcej: W Rzepiskach o Papczyńskim