Dorośli lektorzy

Posługa lektora to jedna z funkcji liturgicznych sprawowana podczas celebracji Mszy świętej w Kościele Katolickim. Polega ona na odczytywaniu przez lektorów tekstów biblijnych - tzw. "czytań" - podczas Liturgii Słowa oprócz Ewangelii (tutaj wyjątek stanowią: Niedziela Palmowa i Wielki Piątek, kiedy lektor może odczytać lub odśpiewać Ewangelię.
Należy również dodać, iż lektorzy proklamują Słowo Boże tak podczas Eucharystii jak i podczas różnych nabożeństw i obrzędów liturgicznych.
Wśród grona lektorów należących do Liturgicznej Służby Ołtarza są także tzw. Dorośli Lektorzy, czyli panowie, którzy żyjąc w małżeństwie i rodzinie nadal pragną włączyć się w czytanie Słowa Bożego.
W naszej parafii grupa dorosłych lektorów istnieje od kilku lat. Lektorzy czytają Słowo Boże w niedziele na Mszy św. o godz. 7.00, a także w uroczystości i święta w ciągu całego roku. Spotkania lektorów odbywają się głównie przed większymi uroczystościami tj. Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Odpust Parafialny, Dni Papczyńskiego itp. Aktualnie grupa liczy 14 członków w wieku powyżej 18 lat, a jej opiekunem jest ks. proboszcz Józef Wałaszek.

Do grupy tej należą:

 1. Laciuga Wojciech
 2. Laciuga Stanisław
 3. Pasoń Andrzej
 4. Szewczyk Andrzej
 5. Ciągło Paweł
 6. Karpierz Mariusz
 7. Łatka Jan
 8. Nawalaniec Roman
 9. Olszak Waldemar
 10. Pasiut Franciszek
 11. Hasior Rafał
 12. Owsianka Szczepan
 13. Pasoń Augustyn
 14. Koral Krzysztof
 15. Migacz Mateusz

 

Czytanie Słowa Bożego podczas zgromadzeń liturgicznych jest piękną posługą, a zarazem wyróżnieniem.
Każdego więc, kto ukończył 18 lat i jest zainteresowany czytaniem Słowa Bożego w czasie Eucharystii zapraszamy do nas.