Kaplica św. Józefa w Gostwicy

Kaplica p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Gostwicy wraz z domem katechetycznym została wybudowana w stanie surowym w latach 1982 – 1994. Budowniczym tej kaplicy był śp. Ks. Józef Alberski. Kaplica została oddana do kultu religijnego przez akt poświęcenia przez Ks. Bpa Józefa Gucwę w 1994 roku.

Kaplica posiada ołtarz główny z obrazem św. Józefa, dwa ołtarzyki boczne, marmuro-podobną posadzkę, drewniane ławki i konfesjonały, witraże, stacje drogi krzyżowej, ozdobne kinkiety i żyrandole . Do wykonania pozostaje jeszcze ołtarz soborowy.

Sam budynek kaplicy i domu katechetycznego posiada zewnętrzną i wewnętrzną stolarkę. Budynek jest ocieplony i pomalowany. Wewnątrz domu katechetycznego trzypoziomowego całkowicie wykończony jest parter dla potrzeb duszpasterskich. Pozostałe kondygnacje mają wykonane tynki, klatkę schodową, instalację elektryczną i hydrauliczną. Cały budynek posiada także centralne ogrzewanie.

Scroll to Top