Kaplica Matki Bożej Anielskiej

Usytuowana jest na parceli Anny i Zbigniewa Jurkowskich w Mokrej Wsi. Napis nad drzwiami głosi: „KAPLICA MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ WYBUDOWANA W 1931 ZA STARANIEM I KOSZTEM JAKUBA I MARII ZYGMUNT”. Murowana, otynkowana, kryta blachą. Zamknięta półkoliście, wewnątrz strop. Od frontu szczyt falisty, ujęty postumentami, na których niezidentyfikowane posążki; ponad ostrołukowym wejściem jest wnęka, w której rzeźba ludowa Chrystusa Ukrzyżowanego.

Dach dwuspadowy z czworoboczną wieżyczką na sygnaturkę, krytą cebulastym hełmem. Wewnątrz ludowo – barokowy ołtarzyk zapewne z XIX w., rzeźbiony, w polu środkowym polichromowana płaskorzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem, ponadto oleodruki: Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej, Madonny, Matki Boskiej Ludowej i Objawienia Pana Jezusa apostołom, (w zwieńczeniu półfigura Boga Ojca i Oko Opatrzności).

Scroll to Top